
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.25 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07124
Ext.Price$0.07124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07124 | $0.07124 |
| 10 | $0.03562 | $0.35620 |
| 50 | $0.03196 | $1.59800 |
| 100 | $0.02868 | $2.86800 |
| 500 | $0.02573 | $12.86500 |
| 1000 | $0.02309 | $23.09000 |
| 3000 | $0.02145 | $64.35000 |
| 5000 | $0.01993 | $99.65000 |
| 10000 | $0.01852 | $185.20000 |
