
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.25 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 606
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13306
Ext.Price$0.13306
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13306 | $0.13306 |
| 10 | $0.06653 | $0.66530 |
| 50 | $0.05920 | $2.96000 |
| 100 | $0.05267 | $5.26700 |
| 500 | $0.04588 | $22.94000 |
| 1000 | $0.03996 | $39.96000 |
| 3000 | $0.03791 | $113.73000 |
| 5000 | $0.03597 | $179.85000 |
| 10000 | $0.03371 | $337.10000 |
