
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 17.7 mm |
| Width | 14.4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 15.5 mm |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Number of Poles | 12 |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 12 |
| Row Spacing | 4 mm |
Stock: 821
Distributors
pcbx
Unit Price$2.03434
Ext.Price$2.03434
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.03434 | $2.03434 |
| 10 | $1.73280 | $17.32800 |
| 25 | $1.64562 | $41.14050 |
| 50 | $1.56282 | $78.14100 |
| 100 | $1.48419 | $148.41900 |
| 300 | $1.40951 | $422.85300 |
| 500 | $1.33859 | $669.29500 |
| 1000 | $1.27124 | $1271.24000 |
| 3000 | $1.20726 | $3621.78000 |
