
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 25.9 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 6 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Number of Poles | 12 |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 4171
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16522
Ext.Price$0.16522
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16522 | $0.16522 |
| 10 | $0.15512 | $1.55120 |
| 50 | $0.14563 | $7.28150 |
| 100 | $0.13924 | $13.92400 |
| 500 | $0.13313 | $66.56500 |
| 1000 | $0.12729 | $127.29000 |
| 3000 | $0.12172 | $365.16000 |
