
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 118
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35650
Ext.Price$0.35650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35650 | $0.35650 |
| 10 | $0.30093 | $3.00930 |
| 25 | $0.29571 | $7.39275 |
| 50 | $0.29058 | $14.52900 |
| 100 | $0.28554 | $28.55400 |
| 300 | $0.26063 | $78.18900 |
| 500 | $0.23790 | $118.95000 |
| 1000 | $0.21715 | $217.15000 |
| 3000 | $0.20255 | $607.65000 |
| 5000 | $0.18894 | $944.70000 |
