
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 13 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 5683
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14227
Ext.Price$0.14227
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14227 | $0.14227 |
| 10 | $0.12620 | $1.26200 |
| 50 | $0.11194 | $5.59700 |
| 100 | $0.09669 | $9.66900 |
| 500 | $0.08352 | $41.76000 |
| 1000 | $0.07968 | $79.68000 |
| 3000 | $0.07602 | $228.06000 |
| 5000 | $0.07252 | $362.60000 |
