
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Color | Natural |
| Gender | Male Pin |
| Mounting Style | Through Hole |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 13 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23750
Ext.Price$0.23750
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23750 | $0.23750 |
| 10 | $0.21220 | $2.12200 |
| 50 | $0.18960 | $9.48000 |
| 100 | $0.16576 | $16.57600 |
| 500 | $0.14492 | $72.46000 |
| 1000 | $0.13893 | $138.93000 |
| 3000 | $0.13319 | $399.57000 |
| 5000 | $0.12769 | $638.45000 |
