
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 4119
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13766
Ext.Price$0.13766
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13766 | $0.13766 |
| 10 | $0.12920 | $1.29200 |
| 50 | $0.12125 | $6.06250 |
| 100 | $0.11369 | $11.36900 |
| 500 | $0.10660 | $53.30000 |
| 1000 | $0.10481 | $104.81000 |
| 3000 | $0.10305 | $309.15000 |
| 5000 | $0.10133 | $506.65000 |
