
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 2 mm |
| Color | Natural |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Fastening Type | Latch |
Stock: 1158
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47875
Ext.Price$0.47875
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47875 | $0.47875 |
| 10 | $0.38294 | $3.82940 |
| 25 | $0.35096 | $8.77400 |
| 50 | $0.32165 | $16.08250 |
| 100 | $0.29478 | $29.47800 |
| 300 | $0.26704 | $80.11200 |
| 500 | $0.24192 | $120.96000 |
| 1000 | $0.22824 | $228.24000 |
