
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39413
Ext.Price$0.39413
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39413 | $0.39413 |
| 10 | $0.33684 | $3.36840 |
| 25 | $0.31911 | $7.97775 |
| 50 | $0.30231 | $15.11550 |
| 100 | $0.28640 | $28.64000 |
| 300 | $0.27058 | $81.17400 |
| 500 | $0.25563 | $127.81500 |
| 1000 | $0.24280 | $242.80000 |
| 3000 | $0.22780 | $683.40000 |
| 5000 | $0.21373 | $1068.65000 |
