
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06480
Ext.Price$0.06480
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06480 | $0.06480 |
| 10 | $0.06408 | $0.64080 |
| 50 | $0.06336 | $3.16800 |
| 100 | $0.06267 | $6.26700 |
| 500 | $0.06198 | $30.99000 |
