
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 213
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04262
Ext.Price$0.04262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04262 | $0.04262 |
| 10 | $0.03398 | $0.33980 |
| 50 | $0.03005 | $1.50250 |
| 100 | $0.02658 | $2.65800 |
| 500 | $0.02396 | $11.98000 |
| 1000 | $0.02260 | $22.60000 |
