
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.65 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.16 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 13.5 V |
| Max Input Voltage | 16.5 V |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 79 % |
| Nominal Input Voltage | 15 V |
| Output Current-Channel 1 | 200 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$2.03933
Ext.Price$2.03933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.03933 | $2.03933 |
| 10 | $1.62077 | $16.20770 |
| 25 | $1.48512 | $37.12800 |
| 50 | $1.36082 | $68.04100 |
| 100 | $1.24694 | $124.69400 |
| 300 | $1.20144 | $360.43200 |
| 500 | $1.15760 | $578.80000 |
| 1000 | $1.11957 | $1119.57000 |
| 3000 | $1.10446 | $3313.38000 |
