
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 15 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 2250
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25459
Ext.Price$0.25459
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25459 | $0.25459 |
| 10 | $0.22682 | $2.26820 |
| 50 | $0.20208 | $10.10400 |
| 100 | $0.17593 | $17.59300 |
| 500 | $0.15316 | $76.58000 |
| 1000 | $0.14662 | $146.62000 |
| 3000 | $0.14036 | $421.08000 |
| 5000 | $0.13436 | $671.80000 |
