
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Pin Strip |
| Number of Positions | 18 |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 236
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53177
Ext.Price$0.53177
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53177 | $0.53177 |
| 10 | $0.44627 | $4.46270 |
| 25 | $0.41806 | $10.45150 |
| 50 | $0.37047 | $18.52350 |
| 100 | $0.32830 | $32.83000 |
| 300 | $0.32744 | $98.23200 |
| 500 | $0.32038 | $160.19000 |
| 1000 | $0.31347 | $313.47000 |
| 3000 | $0.30671 | $920.13000 |
| 5000 | $0.30008 | $1500.40000 |
