
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| Pitch | 5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 24998
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08467
Ext.Price$0.08467
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08467 | $0.08467 |
| 10 | $0.07671 | $0.76710 |
| 50 | $0.06950 | $3.47500 |
| 100 | $0.06375 | $6.37500 |
| 500 | $0.05848 | $29.24000 |
| 1000 | $0.05364 | $53.64000 |
| 3000 | $0.05034 | $151.02000 |
| 5000 | $0.04724 | $236.20000 |
