
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
Stock: 55
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55057
Ext.Price$0.55057
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55057 | $0.55057 |
| 10 | $0.46423 | $4.64230 |
| 25 | $0.43516 | $10.87900 |
| 50 | $0.39198 | $19.59900 |
| 100 | $0.35309 | $35.30900 |
| 300 | $0.35052 | $105.15600 |
| 500 | $0.34026 | $170.13000 |
| 1000 | $0.33343 | $333.43000 |
| 3000 | $0.32477 | $974.31000 |
| 5000 | $0.31633 | $1581.65000 |
