
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51926
Ext.Price$0.51926
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51926 | $0.51926 |
| 10 | $0.42259 | $4.22590 |
| 25 | $0.38945 | $9.73625 |
| 50 | $0.35891 | $17.94550 |
| 100 | $0.33077 | $33.07700 |
| 300 | $0.31538 | $94.61400 |
| 500 | $0.30070 | $150.35000 |
| 1000 | $0.28567 | $285.67000 |
