
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Gender | Male Pin |
| Number of Poles | 22 |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 22 |
| Number of Rows | 2 |
| Shape | Straight |
Stock: 11808
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52003
Ext.Price$0.52003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52003 | $0.52003 |
| 10 | $0.42298 | $4.22980 |
| 25 | $0.39528 | $9.88200 |
| 50 | $0.36940 | $18.47000 |
| 100 | $0.34521 | $34.52100 |
| 300 | $0.32261 | $96.78300 |
| 500 | $0.30148 | $150.74000 |
| 1000 | $0.28693 | $286.93000 |
