
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 9.5 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 21.6 V |
| Max Input Voltage | 26.4 V |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 78 % |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Output Current-Channel 1 | 200 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$1.60195
Ext.Price$1.60195
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.60195 | $1.60195 |
| 10 | $1.27459 | $12.74590 |
| 25 | $1.16790 | $29.19750 |
| 50 | $1.07014 | $53.50700 |
| 100 | $0.98057 | $98.05700 |
| 300 | $0.94481 | $283.44300 |
| 500 | $0.91035 | $455.17500 |
| 1000 | $0.87960 | $879.60000 |
