
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 21.6 V |
| Max Output Current | 200 mA |
| Max Input Voltage | 26.4 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 70 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$1.30195
Ext.Price$1.30195
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.30195 | $1.30195 |
| 10 | $1.08048 | $10.80480 |
| 25 | $1.00951 | $25.23775 |
| 50 | $0.94320 | $47.16000 |
| 100 | $0.88125 | $88.12500 |
| 300 | $0.82337 | $247.01100 |
| 500 | $0.76929 | $384.64500 |
| 1000 | $0.71877 | $718.77000 |
