
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 21.6 V |
| Max Output Current | 83 mA |
| Max Input Voltage | 26.4 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 80 % |
| Voltage - Output 1 | 12 V |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$1.00598
Ext.Price$1.00598
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.00598 | $1.00598 |
| 10 | $0.80659 | $8.06590 |
| 25 | $0.74107 | $18.52675 |
| 50 | $0.68087 | $34.04350 |
| 100 | $0.62555 | $62.55500 |
| 300 | $0.60258 | $180.77400 |
| 500 | $0.58045 | $290.22500 |
| 1000 | $0.55940 | $559.40000 |
