

| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Output Power | 1 W |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Max Output Current | 67 mA |
| Min Input Voltage | 21.6 V |
| Max Input Voltage | 26.4 V |
| Voltage - Output 1 | 15 V |
| Efficiency | 78 % |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.38317
Ext.Price$1.38317
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.38317 | $1.38317 |
| 10 | $1.15920 | $11.59200 |
| 25 | $1.07731 | $26.93275 |
| 50 | $1.00121 | $50.06050 |
| 100 | $0.93048 | $93.04800 |
| 300 | $0.86475 | $259.42500 |
| 500 | $0.80366 | $401.83000 |
| 1000 | $0.74690 | $746.90000 |
