
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 21.6 V |
| Max Output Current | 42 mA |
| Max Input Voltage | 26.4 V |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 76 % |
| Voltage - Output 1 | 24 V |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$1.58342
Ext.Price$1.58342
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.58342 | $1.58342 |
| 10 | $1.26787 | $12.67870 |
| 25 | $1.16434 | $29.10850 |
| 50 | $1.06926 | $53.46300 |
| 100 | $0.98193 | $98.19300 |
| 300 | $0.94672 | $284.01600 |
| 500 | $0.91277 | $456.38500 |
| 1000 | $0.88270 | $882.70000 |
