
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 1 W |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 21.6 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Output Current | 42 mA |
| Max Input Voltage | 26.4 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 80 % |
| Voltage - Output 1 | 24 V |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$1.77596
Ext.Price$1.77596
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.77596 | $1.77596 |
| 10 | $1.55348 | $15.53480 |
| 25 | $1.41475 | $35.36875 |
