
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 2787
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07756
Ext.Price$0.07756
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07756 | $0.07756 |
| 10 | $0.03878 | $0.38780 |
| 50 | $0.03475 | $1.73750 |
| 100 | $0.03114 | $3.11400 |
| 500 | $0.02595 | $12.97500 |
| 1000 | $0.02163 | $21.63000 |
| 3000 | $0.02048 | $61.44000 |
| 5000 | $0.01940 | $97.00000 |
| 10000 | $0.01823 | $182.30000 |
