
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 13 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 324
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04426
Ext.Price$0.04426
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04426 | $0.04426 |
| 10 | $0.03523 | $0.35230 |
| 50 | $0.03115 | $1.55750 |
| 100 | $0.02755 | $2.75500 |
| 500 | $0.02483 | $12.41500 |
| 1000 | $0.02056 | $20.56000 |
