
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 556
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19584
Ext.Price$0.19584
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19584 | $0.19584 |
| 10 | $0.17506 | $1.75060 |
| 50 | $0.15648 | $7.82400 |
| 100 | $0.13736 | $13.73600 |
| 500 | $0.12057 | $60.28500 |
| 1000 | $0.10583 | $105.83000 |
| 3000 | $0.09290 | $278.70000 |
