
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Yes |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female Sockets |
| Connector Type | Socket |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Country of Origin | China |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47395
Ext.Price$0.47395
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47395 | $0.47395 |
| 10 | $0.36826 | $3.68260 |
| 25 | $0.33141 | $8.28525 |
| 50 | $0.29825 | $14.91250 |
| 100 | $0.26840 | $26.84000 |
| 300 | $0.25512 | $76.53600 |
| 500 | $0.24250 | $121.25000 |
| 1000 | $0.22727 | $227.27000 |
