
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female Sockets |
| Connector Type | Socket |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 237
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61728
Ext.Price$0.61728
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61728 | $0.61728 |
| 10 | $0.50410 | $5.04100 |
| 25 | $0.46412 | $11.60300 |
| 50 | $0.42732 | $21.36600 |
| 100 | $0.39343 | $39.34300 |
| 300 | $0.35915 | $107.74500 |
| 500 | $0.32786 | $163.93000 |
| 1000 | $0.30962 | $309.62000 |
