
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female Sockets |
| Connector Type | Socket |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 145
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12355
Ext.Price$0.12355
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12355 | $0.12355 |
| 10 | $0.11069 | $1.10690 |
| 50 | $0.09917 | $4.95850 |
| 100 | $0.08840 | $8.84000 |
| 500 | $0.07880 | $39.40000 |
| 1000 | $0.07023 | $70.23000 |
| 3000 | $0.06479 | $194.37000 |
| 5000 | $0.05978 | $298.90000 |
