
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 601
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38390
Ext.Price$0.38390
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38390 | $0.38390 |
| 10 | $0.34032 | $3.40320 |
| 25 | $0.32074 | $8.01850 |
| 50 | $0.31006 | $15.50300 |
| 100 | $0.29973 | $29.97300 |
| 300 | $0.27679 | $83.03700 |
| 500 | $0.25560 | $127.80000 |
| 1000 | $0.24948 | $249.48000 |
