
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 2 mm |
| Color | Natural |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 26 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Fastening Type | Latch |
Stock: 95
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70675
Ext.Price$0.70675
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70675 | $0.70675 |
| 10 | $0.56294 | $5.62940 |
| 25 | $0.51203 | $12.80075 |
| 50 | $0.46572 | $23.28600 |
| 100 | $0.42360 | $42.36000 |
| 300 | $0.40159 | $120.47700 |
| 500 | $0.38073 | $190.36500 |
| 1000 | $0.35783 | $357.83000 |
