
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 28 |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55656
Ext.Price$0.55656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55656 | $0.55656 |
| 10 | $0.47534 | $4.75340 |
| 25 | $0.45009 | $11.25225 |
| 50 | $0.42618 | $21.30900 |
| 100 | $0.40353 | $40.35300 |
| 300 | $0.38156 | $114.46800 |
| 500 | $0.36078 | $180.39000 |
| 1000 | $0.34283 | $342.83000 |
| 3000 | $0.32708 | $981.24000 |
| 5000 | $0.31205 | $1560.25000 |
