
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Orientation | Straight |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 7268
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06336
Ext.Price$0.06336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06336 | $0.06336 |
| 10 | $0.03168 | $0.31680 |
| 50 | $0.02876 | $1.43800 |
| 100 | $0.02611 | $2.61100 |
| 500 | $0.02371 | $11.85500 |
| 1000 | $0.02153 | $21.53000 |
| 3000 | $0.02011 | $60.33000 |
| 5000 | $0.01878 | $93.90000 |
| 10000 | $0.01754 | $175.40000 |
