
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 23964
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.11285 | $1.12850 |
| 50 | $0.10317 | $5.15850 |
| 100 | $0.09432 | $9.43200 |
| 500 | $0.08623 | $43.11500 |
| 1000 | $0.07883 | $78.83000 |
| 3000 | $0.07372 | $221.16000 |
| 5000 | $0.06894 | $344.70000 |
| 10000 | $0.06446 | $644.60000 |
