
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 11.82 mm |
| Width | 14.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Pitch | 7.92 mm |
| Current Rating | 7 A |
| Gender | Male |
| Number of Poles | 2 |
| Number of Positions | 2 |
Stock: 441
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.14363 | $1.43630 |
| 50 | $0.12634 | $6.31700 |
| 100 | $0.11114 | $11.11400 |
| 500 | $0.09655 | $48.27500 |
| 1000 | $0.08387 | $83.87000 |
| 3000 | $0.07945 | $238.35000 |
| 5000 | $0.07526 | $376.30000 |
| 10000 | $0.07130 | $713.00000 |
