
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 30 |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 1640
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68803
Ext.Price$0.68803
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68803 | $0.68803 |
| 10 | $0.55469 | $5.54690 |
| 25 | $0.51627 | $12.90675 |
| 50 | $0.48051 | $24.02550 |
| 100 | $0.44723 | $44.72300 |
| 300 | $0.41625 | $124.87500 |
| 500 | $0.38742 | $193.71000 |
| 1000 | $0.36598 | $365.98000 |
