
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Plug |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 30 |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67555
Ext.Price$0.67555
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67555 | $0.67555 |
| 10 | $0.54998 | $5.49980 |
| 25 | $0.50263 | $12.56575 |
| 50 | $0.45936 | $22.96800 |
| 100 | $0.41982 | $41.98200 |
| 300 | $0.40050 | $120.15000 |
| 500 | $0.38208 | $191.04000 |
| 1000 | $0.36249 | $362.49000 |
