
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 11.5 mm |
| Width | 11.5 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polyethylene Terephthalate(PET) |
| Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 6.9 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 V |
| Depth | 4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Polyester |
| Contact Plating | Tin |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Height - Seated (Max) | 6.9 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
