
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 32 (2 x 16) |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 439
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94762
Ext.Price$0.94762
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94762 | $0.94762 |
| 10 | $0.86006 | $8.60060 |
| 25 | $0.83930 | $20.98250 |
| 50 | $0.81904 | $40.95200 |
| 100 | $0.79927 | $79.92700 |
| 300 | $0.77997 | $233.99100 |
| 500 | $0.76114 | $380.57000 |
| 1000 | $0.74276 | $742.76000 |
| 3000 | $0.72481 | $2174.43000 |
