
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 35.9 mm |
| Width | 5 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 6.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Lead, Tin |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Gender | Male |
| Number of Poles | 34 |
| Number of Positions | 34 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Shape | Straight |
Stock: 96
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66058
Ext.Price$0.66058
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66058 | $0.66058 |
| 10 | $0.54854 | $5.48540 |
| 25 | $0.51732 | $12.93300 |
| 50 | $0.48788 | $24.39400 |
| 100 | $0.46012 | $46.01200 |
| 300 | $0.43394 | $130.18200 |
| 500 | $0.40924 | $204.62000 |
| 1000 | $0.39110 | $391.10000 |
