
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Number of Positions | 34 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Housing Material | Plastic |
| Mounting Angle | Vertical |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$0.89511
Ext.Price$0.89511
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.89511 | $0.89511 |
| 10 | $0.78226 | $7.82260 |
| 25 | $0.75662 | $18.91550 |
| 50 | $0.73182 | $36.59100 |
| 100 | $0.62581 | $62.58100 |
| 300 | $0.61198 | $183.59400 |
| 500 | $0.59845 | $299.22500 |
| 1000 | $0.55229 | $552.29000 |
| 3000 | $0.52959 | $1588.77000 |
| 5000 | $0.50783 | $2539.15000 |
