
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 67
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08582
Ext.Price$0.08582
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08582 | $0.08582 |
| 10 | $0.06787 | $0.67870 |
| 50 | $0.05985 | $2.99250 |
| 100 | $0.05277 | $5.27700 |
| 500 | $0.04734 | $23.67000 |
| 1000 | $0.04462 | $44.62000 |
