
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15888
Ext.Price$0.15888
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15888 | $0.15888 |
| 10 | $0.14152 | $1.41520 |
| 50 | $0.12605 | $6.30250 |
| 100 | $0.11242 | $11.24200 |
| 500 | $0.10027 | $50.13500 |
| 1000 | $0.08943 | $89.43000 |
| 3000 | $0.08332 | $249.96000 |
| 5000 | $0.07762 | $388.10000 |
