
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 538
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08486
Ext.Price$0.08486
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08486 | $0.08486 |
| 10 | $0.07611 | $0.76110 |
| 50 | $0.06826 | $3.41300 |
| 100 | $0.06107 | $6.10700 |
| 500 | $0.05464 | $27.32000 |
| 1000 | $0.04889 | $48.89000 |
| 3000 | $0.04518 | $135.54000 |
| 5000 | $0.04175 | $208.75000 |
