
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12730
Ext.Price$0.12730
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12730 | $0.12730 |
| 10 | $0.11414 | $1.14140 |
| 50 | $0.10234 | $5.11700 |
| 100 | $0.09158 | $9.15800 |
| 500 | $0.08195 | $40.97500 |
| 1000 | $0.07333 | $73.33000 |
| 3000 | $0.06776 | $203.28000 |
| 5000 | $0.06262 | $313.10000 |
