
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Orientation | Straight |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 1996
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07430
Ext.Price$0.07430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07430 | $0.07430 |
| 10 | $0.03715 | $0.37150 |
| 50 | $0.03342 | $1.67100 |
| 100 | $0.03007 | $3.00700 |
| 500 | $0.02596 | $12.98000 |
| 1000 | $0.02241 | $22.41000 |
| 3000 | $0.02137 | $64.11000 |
| 5000 | $0.02038 | $101.90000 |
| 10000 | $0.01921 | $192.10000 |
