
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Pin Strip |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 7265
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06854
Ext.Price$0.06854
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06854 | $0.06854 |
| 10 | $0.06086 | $0.60860 |
| 50 | $0.05405 | $2.70250 |
| 100 | $0.04856 | $4.85600 |
| 500 | $0.04363 | $21.81500 |
| 1000 | $0.03919 | $39.19000 |
| 3000 | $0.03587 | $107.61000 |
| 5000 | $0.03283 | $164.15000 |
