(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 11.95 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | 2 A |
| Max Current Rating | 2 A |
| Orientation | Straight |
| Color | Natural |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Insulation Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Housing Material | Polyamide |
| Fastening Type | Detent |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Max Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Housing Color | Beige |
| Contact Mating Length | 3.302 mm |
| Contact Shape | Square |
Stock: 7447
Distributors
pcbx
Unit Price$0.75600
Ext.Price$0.75600
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.75600 | $0.75600 |
| 10 | $0.59539 | $5.95390 |
| 25 | $0.54054 | $13.51350 |
| 50 | $0.49074 | $24.53700 |
| 100 | $0.44552 | $44.55200 |
| 300 | $0.41457 | $124.37100 |
| 500 | $0.38577 | $192.88500 |
| 1000 | $0.36288 | $362.88000 |
